Tema saptamanii 23-27 martie la Scoala Kids Club a tratat un alt subiect din sfera educatiei ecologice: ,,Un mediu curat, o viata mai buna – Ziua Mondiala a Apei”.

Elevii scolii noastre au fost incantati sa lucreze din nou in echipa, deoarece aveau de pus in practica idei, deprinderi si comportamente dobandite in urma unei competitii de la prima tema ecologica, cea de protejare a padurilor. S-au straduit sa vina cu idei ingenioase, sa demonstreze ca pot fi membri de nadejde in cadrul echipei si au reusit sa realizeze cate o lucrare colectiva cu adevarat importanta in transmiterea mesajului de protejare a mediului inconjurator.

Fiind adevarate exemple de comportament, elevii nostri sunt cu siguranta viitori locuitori ai unei planete atent ingrijite. Suntem mandri de realizarile lor, iar competitia acestei saptamani ofera prilejul sa privim cu totii rezultatele muncii lor si sa ii sustinem in transmiterea mesajului, pentru o viata sanatoasa prin protejarea mediului inconjurator.

Desi cu totii sunt castigatori ai unor valori incontestabile, macheta care va ocupa primul loc va fi stabilita de parinti, bunici, profesori, pe care ii rugam sa voteze obiectiv, jurizand minunatele lucrari ale copiilor de la Scoala Kids Club.

[one_fifth first=first]

macheta-1-head

MACHETA 1

[/one_fifth]

[one_fifth]

MACHETA 2

[/one_fifth]

[one_fifth]

MACHETA 3

[/one_fifth]

[one_fifth]

MACHETA 4

[/one_fifth]

[one_fifth]

MACHETA 5

[/one_fifth]