Dragi parinti,

De luni, 6 aprilie, saptamana “Scoala Altfel: Sa stii mai multe, sa fii mai bun!” ofera elevilor prilejul de a cunoaste importanta si rolul fiecarei profesii,in cadrul proiectului “Ce vreau sa devin cand voi fi mare”.  Desfasurand activitati educative, distractive, cultural-artistice, elevii Scolii Kids Club vor petrece cinci zile cu adevarat memorabile, care vor avea ecou in dezvoltarea lor. Organizarea saptamanii a fost realizata tinandu-se cont de propunerile parintilor si, in mod deosebit, de dorintele copiilor. Principalele momente ale saptamanii sunt urmatoarele:

LUNI

• Vizita la Romaero (copiii vor vizita aeronava Blue Air, vor purta discutii cu piloti si stewardese despre meseria acestora)

MARTI

• Activitate ecologica ,,Micul ecologist” (plantare frasini si stejari la Snagov)
  • Vizita la Fabrica de biscuiti Rostar

MIERCURI

• Spectacol/Atelier cu Ioana Ginghina ,,Cantecul gamei”
  • Carnavalul Iepurasului de Paste (Petrecere pentru copii)

JOI

• Vizita la Prima TV (copiii vor cunoaste tainele meseriei de jurnalist)

VINERI

• Atelier aplicativ de initiere in artele sticlei (copiii vor lucra efectiv cu sticla lichida, in cuptoare de mici dimensiuni, o vor modela, o vor colora si transforma in mici obiecte)