Şcoală Gimnazială ,,Kids Club” este mândră de elevul sau de la clasa a IV-a,
Ştefănescu Mihai, olimpic la matematică.

Îl felicităm pentru performanţă sa, iar faptul că a fost invitat, în urma rezultatului obţinut la etapa judeţeană, să reprezinte Ilfovul la nivel naţional, ne determină să îl prezentăm drept exemplu de urmat.

Le-a vorbit colegilor despre paşii pe care i-a parcurs până la performanţele actuale, iar cuvintele sale au fost preluate şi interiorizate de colegii mai mici.

,,De când mă ştiu, mi-a plăcut să socotesc şi să rezolv probleme. Când am intrat în clasa întâi, învăţătoarea mea, Roxana Crăciun, a crezut în mine, m-a încurajat, m-a susţinut şi m-a ajutat să devin din ce în ce mai bun. Ca să ajung la acest nivel, am muncit extrem de mult în fiecare zi, uneori şi în weekend. Nu am fost trist că alţi copii se jucau, iar eu rezolvam de zor, fiindcă ştiam că fac acest lucru  în favoarea mea şi, doar aşa, voi ajunge cel mai bun. Pe copiii din ziua de astăzi îi sfătuiesc să nu renunţe, chiar dacă mai greşesc uneori.”

Felicitări, Mihai! Îţi dorim succes la Cluj!