pages

Școala Kids Club te așteaptă

Program instructiv aprobat de Ministerul Educației Naționale

De ce Scoala KIDS CLUB?

Timp de 13 ani am crescut si ne-am dezvoltat alaturi de generatiile gradinitei Kids Club, am descoperit impreuna jocurile si farmecul copilariei, am contribuit la formarea personalitatii multor scolari sau studenti de astazi.

Bucuria si multumirea parintilor ai caror copii au trecut pragul gradinitelor noastre au stat la baza dorintei de a deschide portile Scolii Kids Club, autorizata prin ordin de ministru aprobat de MEN.

Aici copiii dumneavoastra

• vor gasi un mediu securizant, bine organizat (din punct de vedere igienico – sanitar si alimentar), in care actul instructiv-educativ va contribui la formarea viitorilor leaderi ai societatii, capabili sa se adapteze intr-o lume in continua schimbare.

Aici fiecare copil

• se simte in siguranta, respectat si valorizat
  • studiaza limba engleza, limba germana sau limba franceza
  • participa la cluburi de matematica, lectura, sport si dezvoltare personala
  • invata prin descoperire

Am invatat de-a lungul timpului sa punem accent pe faptul că fiecare copil este unic şi minunat, iar a educa un copil este o bucurie şi o provocare pentru fiecare dintre noi: cadre didactice si parinti.