In perioada 24-26 aprilie si 22-24 mai, elevii Scolii Kids Club Militari pot petrece 3 zile importante pentru obtinerea celor mai bune rezultate, participand la simulari(Mock Exams) pentru examenele Cambridge: Starters, Movers, Flyers.

,,Happy learners, effective learners” este un program distractiv-educativ, care isi propune sa familiarizeze copiii cu structura examenului, cu cerintele si modalitatile de abordare a subiectelor, toate activitatile petrecandu-se, intr-un cadru relaxant, in aer liber, in linistea si mireasma pajistei de munte.

Imbinand stari caracteristice examenelor cu activitati ludice si cu momente distractive, elevii vor castiga experienta unui program ce va deveni traditie la Scoala Kids Club si care se adreseaza tuturor elevilor, incepand de la clasa pregatitoare, pana la clasa a IV-a.